Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Atbilde latviešu diasporai

Labdien!


Vēršos pie jums kā bijušais emigrants, kurš pēc astoņiem gadiem ārzemēs ir atgriezies un jau divus gadus dzīvo Latvijā. Kāpēc es izvēlējos iesaistīties politikā? Jo es vairs nevēlos doties prom. Vēlos šeit dzīvot pats, kā arī padarīt šo zemi apdzīvojamu citiem.

Kāds ir mūsu, partijas „No sirds Latvijai” vēstījums jums? Mēs aicinām pārāk neklausīties reemigrācijas aģitācijā un par katru cenu nemēģināt atgriezties, kā arī neaizvērt durvis uz savām mītnes zemēm, jo šobrīd Latvijā neviens Jūs īsti negaida. No Jums drīzāk baidās, jo zina, ka Jūs esat izglītoti, protat krist un celties, pastāvēt par savām interesēm, kas nozīmē, ka ar Jums nav iespējams manipulēt. Vairums no reemigrācijas plāna radītājiem paši nav dzīvojuši ārzemēs, nav izveidojuši savu biznesu, un viņi nekad nav bijuši spiesti piedalīties sīvā konkurencē, tāpēc daudziem no viņiem tas ir tikai kārtējais biznesa plāns valsts līdzekļu pārdalei.


Par kādām jums svarīgām lietām partija „No sirds Latvijai” iestājas un iestāsies? Mēs parūpēsimies, lai jums būtu, kur atgriezties. Visi ārzemēs dzīvojošie labi saprot, ka civilizāciju konflikts Eiropā ir nenovēršams. Ir valstis, kuras paliek iedzīvotājiem neērtas un pat bīstamas. Beļģija un Francija pārvēršas par džihādistu paradīzi, savukārt pirmie akmeņi manā virzienā lidoja jau tālajā 1998.gadā Amsterdamā, jo biju iegājis “neīstajā” rajonā. Ja nenosargāsim Latviju no Merkeles “ārstiem un zinātniekiem”, tad atgriezties Latvijā vairs nebūs iespējams. Mēs apsolām nosargāt savu zemi un apzināt personas, kuras Latvijas valsts vārdā parakstīja migrantu uzņemšanas līgumu. Mēs stingri iestājamies pret nelegālo migrāciju un uzskatām par iespējamu diskusiju par valsts robežkontroles atjaunošanu, ja to prasītu valsts drošības apsvērumi. To jau šobrīd prasa tūrisma industrijas apsvērumi, jo nākošajos 20 gados droša, kulturāli monolīta un nelegālās migrācijas neskarta zeme būs unikāls tūrisma galamērķis.


Mūsu ieskatā arī legālajai migrācijai jābūt stingri kontrolētai, lai neizveidotos situācija kā šobrīd Polijā, kur strādā viens miljons ukraiņu, vai Lietuvā, kur to šobrīd ir ap trīsdesmit tūkstoši. Arī Latvijā viņu skaits kļūst arvien lielāks. Šobrīd darba devēji risina savas problēmas, importējot arvien lētāku un beztiesiskāku darbaspēku, kas ir par iemeslu Latvijas iedzīvotāju piespiedu emigrācijai.


Partija „No sirds Latvijai” ārzemēs dzīvojošos tautiešus uzskata par spēcīgāko un daudzskaitlīgāko politisko spēku ar reālu pasaules redzējumu, tomēr pašreizējā Latvijas vēlēšanu sistēma, kas balstīta 19.gadsimta beigu tehniskajā nodrošinājumā, apzināti izslēdz ārzemju latviešus no politiskā procesa. Jo šobrīd esošā vara saprot, ka tieši ārpus Latvijas dzīvojošie redz tās degradācijas pakāpi, ko nebaidītos arī paust godīgās un pieejamās vēlēšanās.


Tieši tādēļ mūsu partija vēlētos panākt, ka ārzemēs dzīvojošie drīkst autorizēties elektroniskajās vēlēšanās ar lielāko rietumu banku interneta parolēm tur, kur tehniski nav pieejami parastie vēlēšanu iecirkņi. Mēs saprotam, ka lielākā daļa no aizbraukušajiem, visticamāk, nekad neatgriezīsies, vai arī, ja atgriezīsies, tad tikai pensijas vecumā. Tieši tādēļ mēs vēlamies strādāt pie tā, lai padarītu Latviju par pievilcīgu, veiksmīgu un pārtikušu zemi, bet tas nav izdarāms bez ārzemju tautiešu līdzdalības politikā. Mēs iestājamies par neoliberālās doktrīnas nomaiņu uz nacionālas valsts suverenitātes atjaunošanu. Mūsu ieskatā koloniālajām lielvalstīm un to savienībām ar spēcīgu finanšu un eksporta tirgu nevar būt tāda pati vērtību sistēma un ideoloģija kā mazai tautai bez savas valūtas un ārpolitikas, tāpēc nākotnes Latvijas ceļa karti un ideoloģiju mēs esam apņēmušies veidot kopā ar Višigradas bloka valstīm, kuras rāda piemēru, kā jācīnās par suverenitāti un brīvību.


Par Latviju vispirms!Māris Jurjāns

NSL deputātu kandidāts no Rīgas
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon