Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Pāvesta vizīte Latvijā – dārgi vai lēti?

Mūsu tauta ir meistari sašķelties divās un vairāk nometnēs pēc pirmā signāla, bet visbiežāk pat bez tā .. Pāvesta vizīte Latvijā ir labākā liecība šim fenomenam. Vieni runā, ka vajag, citi sūdzas, ka dārgi. Citi tic, citi- nē.. Pamēģināsim izkāpt no šiem rāmjiem un paskatīties uz visu no malas. Pāvests parasti dodas tur, kur ir grūti. Un šoreiz pilnīgi pēc adreses, jo miers un vienprātība šobrīd mūsu nācijai ir vajadzīga vairāk nekā jebkad. Viņš ieradīsies tieši pirms vēlēšanām un pilnīgi nešaubīgi tiks apvainots vēlēšanu rezultātu ietekmēšanā, jo katoļu baznīcas slava ir daudzu traču aptraipīta un nebūt netiek uztverta viennozīmīgi..


Bet ir vēstījums , kas ir pāri visam un skar gan ticīgos un neticīgos- cilvēka garīgā pamata prioritāte pār ideoloģijām un valsts pamatiem. Mēs varam to skaļi neatzīt, bet garīgo līderu autoritāte visos laikos ir bijusi augstāka nekā laicīgo valdnieku un karaļu.


Arī Latviju pašos pirmssākumos dibināja kā garīgu iestādījumu- kad hernhūtiešu un baptistu draudzes piedalījās Dziesmu svētkos un dziedāja savas himnas, fiziskās Latvijas vēl nebija..Tā radās un spēja noturēties no Vārda, ne velti Latvijas himna sākas ar : “Dievs svētī Latviju..”

Pāvests ierodas īstā laikā, lai atgādinātu visiem, gan ticīgajiem, gan neticīgajiem, par universālu principu esamību, kuri pastāv Visumā un ir pāri reliģijām un nometnēm. Mēs ceram, ka šeit visi to sapratīs, jo esam 10 baušļu civilizācijas mantinieki un praksē ir pierādījies, ka nevar plaukt un zelt valsts, kur šīs elementārās un universālās lietas netiek respektētas..Nevar uzbūvēt valsti, kas balstītos uz cilvēku taisnību, jo pēdējā ir mainīga un stipri nepilnīga..


Pat neticīgs cilvēks šo principu neievērotaju nicina, norobežojas no zagļa un laulības pārkāpēja un piesargas no meļa..Bet mēs stāvam kājās un dziedam himnu, gaidot , kad Dievs svētīs mūsu zemi, kur zādzības nostiprinātas ar likuma spēku, netaisnīgi un smagi nodokļi liek cilvekiem emigrēt un sarauj gabalos ģimenes?


Ja reiz mēs esam šī 10 baušļu civilizācija, tad kāpēc neprasam ievērot šos noteikumus savas valsts likumos un pārvaldē? Ar ko tad mēs labāki par primitīvajām ciltīm?


20 pēdējie valdošās liberālās ideoloģijas gadi ir izkropļojuši veselu paaudzi , liekot pārprast jēdziena “valsts” nozīmi.. Cilvēka “Es gribu…” ir kungs un viņa kaprīzes ir likums..Valsts ir liela ģimene un šo liberālo principu dominance to nogalina. Iedomājieties ģimeni, kur tēvam vislabāk patīk alkohols, brāļi zog un melo, bet vieglas uzvedības māte lieto narkotikas..Kā šādā ģimenē jūtas bērni? Apmēram tā, kā elektorāts mūsu valstī..


Beidzot jāsaprot, ka valsts pamati dzīvo mūsu galvās un par tiem ir jācīnās, negaidot, ka to izdarīs kāds cits.. Uz šiem Visuma kārtībā balstītajiem pamatiem ir jāatjauno kopējā māja Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem, visiem, kas šeit ir..Jo nav iespējams uzcelt atsevišķu paradīzi latviešiem un krieviem- tā sanāks tikai elle.


Un šī vēsts par mieru un līdzāspastāvēšanu noteikti ir dārgāka un svarīgāka par vizītei izdoto naudu..Jo tā ir vēsts par to, ko mēs visi kopā varam izdarīt, lai izmainītu mūsu un mūsu bērnu dzīves!


Patiesā cieņā

Inguna Sudraba


  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon