Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Vai mēs vēlamies turpināt dzīvo rasnačistiskā maksātNESPĒJĀ?

Ja zaldātam uzliekt ģenerāļa uzplečus, zaldāts turpina lēmumus pieņemt kā zaldāts ne kā ģenerālis. Tā tas notiek tieslietu sistēmā ministra Dz.Rasnača kunga vadībā. Nav spēju pieņemt lēmumus stratēģiski, nav spēju sakārtot nozari, kura Latvijai kā valstij, uzticībai valstij ir ļoti svarīga. Un tieslietu joma un, tai skaitā, maksātnespējas joma, ir ļoti būtiska. Ja arī tiek deklarēts, ka ir veiktas reformas maksātnespējas jomā un administratoru sistēmas sakārtošanā, tad es gribu teikt, ka tās ir bijušas tikai deklaratīvas, jo administratori tāpat turpina savā starpā izrēķināties. Un sistēma, kā bijusi necaurskatāma tā, ir necaurskatāma. Ir skaļi paziņojumi par administratoru skaitu, kuri nenoliek kvalifikācijas eksāmenu, ir lietas, kurās pret administratoriem tiek rosināti procesi par smagiem gadījumiem, par mantas piesavināšanos, izšķērdēšanu, par lēmumu nepieņemšanu likumīgās interesēs, bet sistēmā kā tādā būtisku izmaiņu nav.


Sistēmā pat netiek mērīts būtiskākais rādītājs, kas parādītu vai Latvijā ekonomika spēj atdzīvoties - kā interesēs ir pieņemti lēmumi, kā uzņēmumi atgūst savu maksātspēju. Atbildīgo ministru neinteresē tas, kas būtiskāks Latvijas ekonomikai un kāda vide šeit uzņēmējdarbībai (uzņēmējiem) ir radīta. Ja ministra kungam liekās, ka vienu vai otru administratoru neieceļot amatā, atstādinot no amata, sistēma ir mainījusies, tad viņš dzīvo ļoti mazā sakņu dārzā, bet neredz to, kas valstī būtībā notiek, jo īpaši viņa pārraudzītā sistēmā.


Mēs savā laikā, sniedzām priekšlikumus “Maksātnespējas likumā”, jo uzskatām, ka pati profesionālā organizācija Maksātnespējas administratoru asociācija, līdzīgi kā tas ir citu profesionālu organizāciju gadījumā (piemēram, zvērināto revidentu, advokātu profesijā) ir ieinteresēta un spēj nodrošināt sistēmas attīrīšanu no melnajām avīm un piķa traipiem. Mūsu priekšlikumi netika atbalstīti. Tā vietā Dz.Rasnaču vadībā ir tikai turpinājusi nostiprināties tāda tiesiskā vide, kurā lēmumi tiek pieņemti atsevišķu cilvēku interesēs, panākot, ka vajadzīgās maksātnespējas lietas vajadzīgajā brīdī nonāk vajadzīgo cilvēku rīcībā.


Es uzskatu, ka tā ir katra Saeimā strādājošā politiķa atbildība pieņemt lēmumu par tieslietu ministra Dz.Rasnača demisiju apliecinot, kādu tiesisko vidi vēlas redzēt Latvijā. Ir bijusi dota iespēja ministra kungam vairāku gadu garumā tieslietu jomu kārtot, bet rezultāta nav. Atstājot Dz.Rasnaču amatā, tas nozīmē, ka politiķi akceptē šādas sistēmas turpmāku pastāvēšanu, akceptē nespēju sistēmu sakārtot. Tā būs ir arī viņu līdzatbildība.


Patiesā cieņā


Inguna Sudraba


  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon