Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Agresijas kurinātāji APZINĀTI ved tautu uz masu nemieriem.

Šī ir mana atbilde uz jautājumu – kāpēc es iesniedzu LR Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai iesniegumu par 12.Saeimas deputāta A.Kaimiņa, nu jau - kārtējo - deputāta ētikas pārkāpumu. Šis nav TIKAI stāsts par Kaimiņa kungu, bet gan par mūsu pašu – deputātu - attieksmi, kādu mēs mācām sabiedrībai. Visatļautība, ālēšanās un primitīvas agresijas pielietošana.


Mēs pieņemam uzvedības etiķetes noteikumus, kas sabiedrībā ir iedzīvojušies un kā tradīcija pastāv pat daudzu gadsimtu garumā, kā pašus par sevi saprotamus. Sava etiķete ir karaļnamiem, sava – baznīcai un teātrim, sava – svētku vakariņu galdam. Pat daudzējādā ziņā pārprastais jēdziens – brīvība – pagaidām vēl nav aizslaucījis nebūtībā elementāras savstarpējās cieņas normas. Runājot par normām, visiem ir skaidrs, ka normāls cilvēks savā apziņā vēl joprojām saprot, kas ir cieņa, laipnība, savstarpējā sapratne, cilvēcīgums, korektums. Bet tas, kurš nesaprot... - tas sparīgi žestikulē, apsaukājas un nodarbojas ar skaļu populismu un dara visu, lai pakāptos uz citu pazemošanas rēķina.


Stingri pēc būtības un vienlīdzības principiem, gluži kā ceļa satiksmes noteikumi, arī savs kulturāli - tikumisko normu minimums ir pieņemts arī Saeimas darbā un to sauc Saeimas deputātu ētikas kodekss. Un līdzīgi kā ceļa satiksmes dalībniekam, mums ir visas tiesības domāt, ka pārējie ceļa satiksmes dalībnieki rīkosies saskaņā ar šiem noteikumiem, nevis veidos šovu un taranēs pārējos satiksmes dalībniekus, tādējādi radot haosu un agresiju visapkārt.


Saeimas deputātu ētikas kodeksa radīšanas brīdī tā galvenais mērķis bija iedibināt un uzturēt augstus uzvedības standartus deputātu darbā un tādējādi vairot sabiedrības uzticēšanos Saeimai. Tāds ir deputāta pienākums. Tātad primāri uzturēt augstus un loģiskus uzvedības standartus Saeimā un sekundāri, kas ir vēl svarīgāk, rādot piemēru, iedzīvināt tos sabiedrībā, mūsu vēlētājos un tautā kopumā!


Kolēģi,


kā jums šķiet, vai Kaimiņa kungs pilda šo deputāta pienākumu? Vai ievēro ceļu satiksmes noteikumus vai brauc pēc saviem?


Problēma slēpjas dziļāk. Saeimas sēdēs runāto var izlasīt ne tikai stenogrammās, bet noklausīties arī tiešraidēs un video ierakstos, tāpēc viss šeit pateiktais ātri un tieši nonāk sabiedrības apziņā, veidojot tās priekšstatus par ētikas normu racionalizāciju vai degradāciju. Sabiedrībā šie viedokļi iziet sava veida “destilācijas” procesu – iegūst apstiprinājumu tālākam pielietojumam un pauž vēstījumu sabiedrībai, ka drīkst rīkoties arī tā! Un, ja skatās perspektīvā un tas tā turpināsies, tad šādi agresijas un masu nemieru “kurinātāji” būs arī turpmāk valdības krēslos, un vajadzība pēc organizētas masu nemieru novēršanas vienībām valsts reģionos būs attaisnota!


Cienījamā komisija, vai apzināties šādas neētiskas rīcības tālejošās sekas?


Kaimiņa kungs, kas jūs patiesībā vada? Nauda, slava, vara vai bauda?


Kolēģi, tāpēc man ir vajadzīga atbilde uz savu galveno un svarīgāko jautājumu – kur un kādu mēs noliksim parlamentāro debašu kvalitātes latiņu - vai tā turpmāk būs lietišķu argumentu apmaiņa, nopietns dialogs, vai arī nu jau oficiāli un tehniski būs atļauta arī sava politiskā oponenta morāla degradēšana? Vai mēs visi vienādi saprotam, kādas ir nākamās ietekmēšanas metodes degradētu morāles normu apstākļos?? Piekāpies, pieļāvi vienu morāles latiņas pārkāpumu – gaidi nākamo!


Es esmu PRET šādu nākotni gan uz ielas, gan arī valsts augstākajā likumdevēja iestādē, kur parasti nonākam dažādu ideju pretstāves apstākļos. Tāpēc esmu izvēlējusies šo vienīgo līdzekli, kas man kā deputātam ir atstāts – vēršos ētikas un mandātu komisijā pēc atbildēm uz saviem jautājumiem.


[if !supportLists]· [endif]Es aicinu paraudzīties uz šiem un visiem pārējiem konkrētā deputāta izteiksmes līdzekļiem kopumā un kopsakarībās.


[if !supportLists]· [endif]Es PIEPRASU, lai mēs VISI uzņemamies politisko atbildību par politiskajiem procesiem valstī! Ja pavērosiet pēdējā laika notikumus, kas notiek mūsu valstī, tad pilsoņu nemieri ir tikai augsnes gatavošana karadarbībai, kas patiesībā draud izvērsties par “placdarmu” lielo valstu varu savstarpējo attiecību kārtošanā. Skatāties un domājat GLOBĀLI! Politiskās spēles laukums ir lielāks par Latviju! Jautājums, vai mēs karadarbību vēlamies? Un vai mēs spējam “paredzēt savas valsts nākotni paši, rīkojoties TAGAD” vai tomēr naivi gaidīsim kādu izredzēto?


Un tieši šobrīd mums IR iespēja rādīt sabiedrībai attieksmi, ka tālāk uz priekšu šāda amorāla rīcība NAV pieļaujama un novērst briestošās agresijas sekas sabiedrībā jau TAGAD! Vai arī - visai tautai parādīt - ka šāda rīcība kārtējo reizi atkal paliks nesodīta, tādējādi eskalējot šādu kolēģu teatrālo “drošsirdību” un tālāko visatļautību arī turpmāk...


IESPĒJAMS, ka šī ir valdošās varas pēdējā iespēja valstī notiekošo savākt un harmonizēt..


Paldies par uzmanību un sagaidu saprātīgus, tālredzīgus lēmumus!


Patiesā cieņā


Inguna Sudraba



#Agresija #visatļautība #ālēšanās

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon