Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Reakcija uz Ministru prezidenta ikgadējo ziņojumu. Piena upes ķīseļa krastos, sakiet?

Izskatīju Ministru prezidenta ikgadējo ziņojuma dokumentu. Tas ir kārtējais dokumentālais pierādījums par dzelzsbetona sienu, kas šķir valdošo eliti no tautas un tās problēmām un ikdienas izaicinājumiem.

Viss Jums sākas pirms diviem gadiem, deklarējot tautsaimniecības izaugsmi, demogrāfiskās situācijas un ģimenes dzīves kvalitātes uzlabošanu kā savas prioritātes. Un tā, kādi tad ir rezultāti šai komandai, kurai nu būs jāuzņemas atbildība par savām izvēlēm un lēmumiem?


Sāksim ar demogrāfiju – tieši pēdējo divu gadu laikā dzimstība nav pieaugusi. Necik. Ja agrāk tā vēl pieauga, tad pēdējo divu gadu laikā tā nav. Mums ir Eiropā teju zemākais ģimeņu īpatsvars ar diviem un vairāk bērniem! Situācija demogrāfijā bija kritiska jau pirms Jums un tagad? Tā vietā Jūs pilnveidojat procesus, kas veicinās un atvieglos imigrāciju. Jā – kontrolēti un terminēti, bet sauciet kā gribiet – tā ir imigrācija!


Sakiet, vidējā alga sasniedz teju tūkstoti? Tas tāpēc, ka mums treknajā galā, it īpaši publiskajā sektorā, daudzi jo daudzi saņem piecciparu algas!! Matemātiski uz katru šādu piecciparu algas saņēmēju sanāk 20 minimālās algas saņēmēju. Mēģiniet nu ar lupu sameklēt, cik biezs tad ir tas vidusslānis, kurš saņem šo tūkstoti...


Sakiet 2018.gadā saglabāsies strauja izaugsme? Kur tā bija 2017.gadā? Izskatās, ka Jūsu garā dokumenta rakstītāji nav izpētījuši pat NAP2020 atskaiti, kur mūsu valsts pozitīvi izskatās tikai četros grafikos!! Kāda izaugsme; par ko Jūs runājat? Trīs ceturtdaļas viedokļa līderu uzskata, ka NAP nosprausto mērķu realizācija par izcilas uzņēmējdarbības vides izveidošanu ir bijusi nesekmīga! Lūk vēl daži citi negatīvie piemēri, kas ir konstatējami pat ar neapbruņotu aci.


Nemitīgas nodokļu likmju maiņas un jaunu apliekamo objektu atrašana nekādi nenodrošina izcilu vidi uzņēmējiem, bet pašas lielākās problēmas ir korupcija un tiesu sistēma, uz kuru nevar paļauties.


Valsts un pašvaldība pasīvi iesaistās investīciju piesaistēs, turklāt vēl tām pašām investīcijām, kas tomēr tiek piesaistītas, netiek kritiski izvērtēti mērķi un pielietojums.


Kravu tranzīta plūsma ir pazeminājusies līdz kritiskiem rādītājiem. Uzdošu pagaidām retorisku jautājumu – ja Valdība turpina graut attiecības ar mūsu tranzīta koridora lielāko lietotājvalsti, tad kā gan notiks aizņemto līdzekļu atpelnīšana, kas būs izlietoti dzelzceļa infrastruktūras modernizācijai? Zinu, ka šobrīd man neviens nevar atbildēt.

Jūs miniet, ka esat vaiga sviedros strādājuši, lai samazinātu OIK, bet dabā mēs redzam tūkstošiem saimniecību un uzņēmēju, kuri no šī gada sākuma mums uzrāda būtiskus rēķina pieaugumus. OIK pats par sevi tautai ir ļoti ass un sāpīgs jautājums – kāpēc mums vispār ir jāmaksā septītais augstākais OIK maksājums Eiropā? Iztēlojaties – nabadzīgās Latvijas cilvēki maksā 50 reizes vairāk nekā tāda bagāta valsts kā Zviedrija! Un tas situācijā, kad Latvija ir teju pirmajā trijniekā Eiropā īpatsvarā, kādu kopējā enerģijas patēriņā sastāda no atjaunojamiem energoresursiem saražotā? Kopumā divas trešdaļas Latvijas ekspertu šīs Valdības ekoenergopolitiku atzīmē, kā nesekmīgu. Ja tāds ir Jūsu darba rezultāts, varbūt tautai un valstij būtu izdevīgāk un mierīgāk, ja jūs kādu brīdi nestrādātu??

Tāpat tieši pēdējo divu Jūsu darba gadu laikā ir ievērojami krities mūsu valsts globālās konkurentspējas indekss. Pēdējo četru gadu laikā principā NAV mainījusies arī situācija Latgalē, kurai krīzes gadi tā arī nekad nav beigušies! Teiksiet, Latgales reģionā ir nodibināta speciālā ekonomiskā zona? Vai esat kāds arī saskaitījis un kopumā izpētījis, vai tā vispār nes kādu ekonomisko labumu reģionam vai mūsu valstij?


Visbeidzot pēdējā nagla, ko varu piedāvāt, ir biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” konstatētais fakts, ka šī Valdība paklusām veikusi izmaiņas Nacionālajā attīstības plānā un Transporta politikas pamatnostādnēs, samazinot to ciparus, lai tādējādi leģitimizētu šīs un iepriekšējās Valdības neizdarības. Šobrīd arī pēc Jūsu ziņojuma tā arī nepalika skaidrs, kas šajos pāris nākamajos gados notiks ar milzīgo finanšu bedri ceļu būvē.


Nevaru atturēties neuzprasījusi – Jūs kungi – tur augšā! Jūs esat bijuši ārā no saviem limuzīniem un pilīm – Jūs vispār vēl esat saskarē ar tautu un cilvēkiem? Vismaz Feisbuks taču jums ir? Kā Jūs vispār varat atļauties tā, tik atklāti no tribīnes, televizoriem un dokumentiem pašapmierināti stāstīt, cik mums valstī viss ir labi un kārtībā? Tāpēc nav brīnums, ka mūsu valstī par pilsoniski aktīvu var uzskatīt tikai katru desmito iedzīvotāju. Vai tik tas nav tāpēc, ka katrs desmitais mums strādā valsts sektorā?


Kādu pilsonisko apziņu un lepnumu mēs savā tautā, jūsuprāt, varam sasniegt un vairot ar šādiem pēdējo mēnešu, dienu skandāliem un publiskās telpas satricinājumiem pat starptautiskā mērogā?


Kā gan var runāt par “viss kārtībā”, ja tiek ieviestas masu nemieru novēršanas vienības pat reģionos?


Piedodiet par manu tiešumu – bet šis valdības galvas ziņojums ir vienkārši klajš mēģinājums uzbužināt savas neesošās spalvas. Nevietā un nelaikā.


https://www.pkc.gov.lv/sites/default/files/inline-files/NAP2020%20vidusposma%20zinojums%20final_1.pdf


Patiesā cieņā


Inguna Sudraba  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon