Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Saeimas vairākums kārtējo reizi akceptē cirka turpināšanos

Pirmajā februārī notika balsošana par A.Kaimiņa izslēgšanu no nākošās sēdes. Kurā 41 deputāts un vēl vairāk kā 18 nebalsojušie piekrita ATĻAUT Kaimiņam turpināt ālēties gan šajā, gan nākamajās sēdēs.

Vairākums tautas priekšstāvju PIEKRĪT, ka kāds no viņiem drīkst pret citiem izmantot izteicienus:

“Tu esi slims!; Manuprāt, jūs tiešām esat traks!; Kad pēdējo reizi savu sievu siti?”. Šāda veida uzvedība un personīgi aizskarošu apgalvojumu, vērtējumu izteikšana pret citiem tautas priekšstāvjiem jau ir izveidojusies par normālu viņa ikdienas praksi. Mandātu un ētikas komisija ir vairākkārt izskatījusi sūdzības un jau arī iepriekš sodījusi šo “tautas priekšstāvi”, taču šī konkrētā 01.februāra sēde un balsojums iezīmējās ar jaunu tendenci – tagad sanāk, ka pārējie piekrīt, ka A.Kaimiņa izdarības turpināsies tādā pašā stilā, jo viņš taču pats no tribīnes aktīvi pauda savas vainas noliegšanu, tādējādi liekot mums pārējiem aizmirst un pārstāt gaidīt, kad viņā pamodīsies augstāka morāle vai saudzīgākas izteiksmes metodes.

Manuprāt visas sarkanās līnijas jau sen ir tikušas pārkāptas, bet šis konkrētais notikums ir īpaši nihilistisks – debatēs par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā A.Kaimiņš ar saviem emocionāli vardarbīgajiem izteikumiem vēršoties pret V.Kalnozolu un viņa ģimeni, aizskar arī viņa ģimenes un bērnu tiesības un drošību! Mums no dažāda ranga tribīnēm cenšas iestāstīt cik pareizi un vajadzīgi būtu akceptēt konvencijas un vērsties PRET vardarbību, bet šeit – pašā varas centrā – kāds atļaujas šo emocionālo vardarbību pielietot savas destruktīvās slavas vairošanai.

Tautas priekšstāvim būtu un IR jānes tautai vajadzīgas vērtības un kā minimums JĀATBILD par saviem vārdiem un darbiem. Bet šeit – nedz tautas vairākumam vajadzīgās vērtības, nedz piemērots kāds sods! Saeimas vairākums vienkārši un oficiāli ĻAUJ viņam tā darīt...!

Saprotu, ka visos galmos būtu vajadzīgs pa kādam āKstam, bet viņa izdarības un stils nenes to pievienoto vērtību, ko savulaik iznesa tās reālās personas, kuras spēja paust patiesību to ietērpjot savā īpašajā stilā un humorā, kādēļ viņi bija teju vienīgie, kas šo patiesību varēja nesodīti un atklāti paust. Bet te man nākas secināt, ka vai nu mums ar to galmu kaut kas pilnīgi nav kārtībā, vai arī šis konkrētais galma āKsts pilda kaut kādu valdības vairākumam derīgu, konkrētu uzdevumu. Kura un kādas tad intereses viņš šeit, Jēkaba ielā, šādā veidā atstrādā?

Tā vietā, lai mēs risinātu sēdēs un komisijās tautai un valstij tiešām svarīgus lēmumus – mēs esam spiesti nodarboties ar šo cirku. Parēķiniet, cik kopā saņēma visi deputāti un ar to saistītais aparāts par tām pāris stundām, kad tika vērtētas, balsotas, izdiskutētas viena šāda amorāla kadra izdarības?

Kādu stāstu mūsu deputātu vairākums stāsta savai tautai? Vai TĀ mēs veicinām sabiedrības atbalstu un uzticību, kas ir ierakstīts teju katras partijas programmā? Patiesā cieņā, Inguna


  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon