Jaunākās Ziņas

Arhīvs

Redzot un dzirdot, kas notiek Latvijā

Lai arī Latvijas esošā ekonomiskā koalīcija ir uzzīmējusi un tiražē salīdzinoši rožainu ekonomisko statistiku, tomēr jāatgādina, ka Latvija nav atrauta no globālajiem procesiem, kur pa nedēļām pieaug spriedze Eiropas un ASV reģionu ekonomiku vājināšanās dēļ. Tas, ka par globālām problēmām mūsu elites atkal publiski runās kā pēdējās, to jau mēs saprotam no pēdējo krīžu laikiem. Redzot un dzirdot, kas notiek Latvijā ar reālo cilvēku un uzņēmēju reālo ekonomiku, varu teikt, ka šajos globālo nenoteiktību un risku apstākļos mums, kā mazai valstij, steidzami būtu jānosprauž savas valsts konkrētie ekonomiskie mērķi un virzieni.


Šogad, vēlākais nākamgad, no dažiem pasaules vadošajiem ekspertiem tiek prognozēta nopietna ekonomiskā krīze, kas protams skars mūs arī šoreiz. Mums jau tagad ir jāpieņem krīzes realitāte un stāvoklis, kā arī jāizstrādā un jāveic konkrēti soļi savas valsts iedzīvotāju saglabāšanai. Tas ir vienkārši absurds, ja mēs, skrupulozi ieturot kaut kādas aizokeāna vai tuvāk rietumos izstrādātas dogmas, pazaudēsim savu ekonomiku un pastāvēšanas iespēju - jo šeit vienkārši vairs nebūs pamatiedzīvotāju.


Mēs esam pārāk maza valsts, lai varētu ilgāk uzturēt kaut kādu mākslīgu pozīciju pret vieniem ārējiem ekonomiskajiem spēkiem un pilnīgi ignorēt un noliegt kādus citus – pat valstij tuvākus un izdevīgākus ekonomiskos kaimiņus!

Mēs – NSL kā politisks spēks – pirmkārt esam par valsts ekonomikas maiņu. Līdzšinējā politika lielos vilcienos vairumam mūsu cilvēku un uzņēmēju ir devusi izaugsmi galvenokārt tikai statistikas papīros. Bagātie ir palikuši bagātāki, protams palielinot arī savu ietekmi politikā, un otrādāk. Parastais cilvēks šodien gandrīz pilnībā netic savas valsts politiskajiem spēkiem - ka tie viņam palīdzēs izkulties cauri kārtējās krīzes līkločiem. To visu ir veicinājušas līdzšinējās koalīcijas ar savu atbalstu teju visām augstākas elites iegribām.


Es t.s. Oligarhu sarunu komisijas darbības laikā un rezultātā konstatēju to, ka mūsu valstī daudzas ekonomiskās un politiskās lietas notiek tikai konkrētu grupējumu interesēs. Ņemsim kaut ko tuvāk mūsdienām – tas pats OIK – mums pēc iespējas ātrāk ir jāatrod pareizais ceļš, kā šo Latvijas tautai pilnīgi lieko ikmēneša apzagšanas sistēmu likvidēt bez paliekošām sekām. Arī šī ir valsts ekonomikas un cilvēku negatīva ietekmēšana ar līdzšinējo koalīciju politiķu rokām, kuri izlikās nepamanām vai apzināti piedalījās šīs komponentes biznesa plāna realizācijā.


Patstāvīgi mainīt politiku mēs varētu, ja vien politiķi un tauta runātu vienā valodā un spētu sadarboties. Tādēļ vienā daļā Eiropas reģionu pieaug visādu ultra galējību atbalstītāju spēks un skaits. Šobrīd Latvijā mūsu uzdevums būtu salauzt šo ledu un aizbērt aizu, kas apzināti izveidota starp tautu un tiem, kuri spētu pozitīvi ietekmēt valsts politiku.


Tad radīsies iespēja aizklauvēties līdz vēlētājiem par to, kas tad notiek valstī un ka to var un vajag mainīt. Tikai tad, ja vēlēšanu rezultātā pie teikšanas nonāks pilnīgi citi cilvēki, kuri nav pakļauti nekādai elitei, tad – un tikai tad mēs vispār varam runāt par valsts kopējās politikas maiņu. Tik ilgi, kamēr joprojām pie varas būs nu jau gandrīz trīsdesmit gadus aizsēdējušie elites rokaspuiši un meitas, tik ilgi politikas maiņa un attiecīgi ekonomikas kursa maiņa manuprāt nav gaidāma.


Tātad – vēlētāji, tauta – ir tā, kura varētu izraisīt un piedalīties šajos ekonomikas kursa maiņas procesos. Vai arī nepiedalīties un gaidīt, ko aizokeāna un Eiropas elites liks atkal darīt mūsējām elitēm...


  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon